İtfaiyeciler, İspanya'da kazma küreklerle Meclis'e yürüdü

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – İspanya’nın dört bir yanından başkent Madrid’e gelen binlerce itfaiyeci, haklarının genişletilmesi talebiyle Meclis binasına yürüdü.

Tarihinin en büyük orman yangınlarıyla mücadele ettiği yaz dönemini geride bırakan İspanya’da Meclis binasının önünde toplanan, kazma ve kürek taşıyan itfaiyeciler, çalışmalarının karşılığının verilmesi yönünde slogan attı.

Sonunda bir bildirinin de okunduğu gösteride itfaiyeciler, yangınlardan dolayı yaşadıkları durumu “Gerçek dışı, mantıksız, acımasız ve karşılanamaz” olarak tanımlayarak orman yangınlarını önleyici tedbirlerin artırılmasını istedi.

Bildiride yangınlar ve iklim değişikliği sorununa karşı talep edilen yeni statü ile emeklilik haklarının genişletilmesi, işten kaynaklanan hastalıkların tanınması ve maaş artışı istekleri sıralandı.

Sendika sözcüleri, “Taahhüdümüz, orman itfaiyecilerinin statüsünün bir gerçeklik haline gelmesini ve çalışma koşullarının iyileştirilmesini sağlamak. Bunları yapmak, aynı zamanda iklimsel bir acil durum, çölleşme durumunda çevreyi korumak anlamına gelecek, kamu hizmetlerini güçlendirmeye yardım edecek.” ifadelerini kullandı.

İspanya’da resmi verilere göre sene başından bu yana 260 bin hektardan fazla ormanlık alan yandı.

(HABER MERKEZİ)

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/itfaiyeciler-ispanyada-kazma-kureklerle-meclise-yurudu-galeri-1584101

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir