Minibüs şoförü, fenalaşan öğrenciyi hastaneye yetiştirdi

Dikkat! bu haber “Korkusuz” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

Bursa’da özel halk minibüsü şoförü Selahattin Bila’nın, araçta fenalaşan Suriye uyruklu öğrenci Yaser Homsu (15) hastaneye götürdüğü anlar, araç kamerasına anbean yansıdı.

İnegöl’de Suriyeli lise öğrencisi Yaser Homs, salı günü okula gitmek için özel halk minibüsüne bindi. Homs, bir süre sonra göğsünün ağrıdığını söyleyerek, şoför Selahattin Biladan yardım istedi. Homsun fenalaşmasının üzerine Bila, minibüsteki diğer yolcuları indirerek hastaneye doğru ilerlemeye çalıştı. Bu sırada Bila, seyir halindeki jandarma ekibini durdurup, “Araçta yolcu var, bana yolu açar mısın” dedi. Bunun üzerine jandarma ekibi de sirenlerle yolu açarak, hastaneye kadar minibüse öncülük etti. Bila, fenalaşan genci İnegöl Devlet Hastanesine getirdi. Acil serviste müdahale edilen Homs’un kalp ritimlerinin azaldığı tespit edildi. Bir süre takibi yapılan Yaser Homs, taburcu edildi.

Öte yandan şoförün, öğrenciyi hastaneye yetiştirmeye çalıştığı anlar, araç içi kamerasınca anbean kaydedildi. (DHA)

Kaynak :
https://www.korkusuz.com.tr/minibus-soforu-fenalasan-ogrenciyi-hastaneye-yetistirdi.html

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir