İzmir'de 'ölüm tehdidi' şikayetinde bulunan kadın avukat sayısı 100'e ulaştı

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – İzmir Barosu’na kayıtlı kadın avukatlara ölüm tehdidi içeren mesajlar gelmeye devam ediyor.

Yaklaşık 100’e yakın kadın avukat, İzmir Barosu’na ulaşarak tehdit aldıklarını bildirdi.

DHA’nın haberine göre İzmir Barosu’na kayıtlı 2 kadın avukata aynı telefon numarasından, içerisinde tıbbi terimlerin de yer aldığı ölüm tehdidi içeren mesajlar gönderildi. Avukatlar, durumu İzmir Barosu’na bildirdi. Baro, konuyla ilgili İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Daha fazla mağdurun olabileceği ihtimaliyle, Baro tarafından diğer avukatlara da SMS gönderilip, tehdit içerikli mesajlar alan başka avukatlar varsa durumu bildirmeleri istendi.

İzmir Barosu’na ulaşan yaklaşık 100’e yakın kadın avukatın tehdit mesajının kendilerine de gönderildiğini söyledi.

ERİNÇ SAĞKAN: KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Konuyla ilgili soruşturma sürerken bir açıklama yapan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Ramiz Erinç Sağkan, bu tür durumlarda genelde mağdur olan meslektaşlarının il barolarına konuyla ilgili başvurularını yaptıklarını belirtip, “Biz de dün itibariyle bu konuyla ilgili başvuruları almaya başladık. Konuyla ilgili etkin ve şeffaf bir soruşturma yürütülmesi ve şüpheli veya şüphelilerin yakalanması için il barolarımızla da sürekli irtibatta olarak, konunun yakından takipçisi olacağız” dedi. (HABER MERKEZİ)

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/izmirde-olum-tehdidi-sikayetinde-bulunan-kadin-avukat-sayisi-100e-ulasti-haber-1584008

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir