Kombi Basıncı Nasıl Ölçülür? Kombi Basıncı Kaç Olmalı?

Temel çalışma prensibi gereğince kombinizin içerisinden su akışı gerçekleşir. Bu su geçişi doğal olarak ortaya bir basınç çıkartır. Bu basınç seviyesinin cihazı güvenli bir şekilde kullanabilmek için belirlenen seviyelerde olmalıdır. Kombideki su basınç seviyesinin düşük olması da, yüksek olması da çalışması açısından ciddi sakınca yaratır. Bu nedenle kombi teknolojisi gereğince belirlenmiş olan basınç seviyesinde olması büyük bir önem taşımaktadır. Kombinizdeki su basınç göstergesinde seviyenin olması gerektiğinden az veya çok olması farklı sorunlara işaret eder. Çekmeköy Viessmann Kombi Servisi merkezimizde uzmanlarımız tarafından cihazınızda su basınç seviyesine hassasiyet göstermeniz tavsiye edilir.

Kombi Su Basınç Seviyesi Kaç Olmalı?

Kombinizdeki su basınç seviyesi, cihazınızın performanslı ve güvenli çalışması için belirlenen aralığı oluşturur. Buna göre bir kombinin su basınç seviyesinin en güvenli ve en performanslı kullanım için 1 bar ile 1.5 bar aralığında olması gerekmektedir. Bu seviyenin altına inmemesi ve üstüne çıkmaması gerekir. Kombilerde su basınç seviyesinin bu aralıkta olması patlama riskini, yetersiz çalışma verimliliği gibi durumların önüne geçilebilmesini sağlar.

Kombi Basınç Seviyesi Nasıl Öğrenilir?

Kombinizdeki su basınç seviyesinin takibatını düzenli olarak yapmanız, yaşayabileceğiniz performans sorunlarını ve kombi arızalarını önleyebilmenize yardımcı olur. Kombi basınç seviyesinin düzenli olarak takip edilmesi, düşme veya yükselme yaşaması durumunda gerekli müdahaleleri gerçekleştirmeniz büyük önem taşır.

Kombinizin su basınç seviyesinin kaçta olduğunu öğrenebilmeniz ise yeni nesil modellerde oldukça kolaydır. Cihazın ön gösterge panelinde yer alan “basınç göstergesi” sayesinde kolaylıkla basınç seviyesinin durumunu görebilirsiniz. Gösterge panelinde yer alan ibrenin bulunduğu nokta, cihazın o an içerisindeki su basınç şiddetini göstermektedir. Bu sayede kolay bir şekilde basınç seviyesinin durumunun takibatını gerçekleştirebilirsiniz.

Cihazınızda sürekli su basıncıyla ilgili sorun yaşamaktaysanız ise mutlaka bu soruna yol açan arızaların giderilmesi için profesyonel Viessmann Kombi Servisi hizmeti almalısınız. Kombinizin basınç seviyesi sürekli düşüyor veya yükseliyor ise sisteminde belirli parçaların/fonksiyonların işlevlerini tam manasıyla yerine getiremediğine işaret etmektedir.

Kombinin arızalanan teknik bileşenleri, program aygıtı sorunları ve hatta peteklerdeki kaçaklara kadar pek çok etken su basınç seviyesinde sorunlara neden olabilir. Bu tip sorunların tespit edilmesi ve onarılması için mutlaka profesyonel Çekmeköy Vaillant  Kombi Servisi teknikerlerince müdahale edilmesi gerekliliğini oluşturur.

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir