Kombide Baca Uzatması Nasıl Yapılır?

Yaşam alanlarına konfor ve tasarruf getiren kombi cihazları, son derece hassas cihazlardır. Teknik bileşenleri yönünden güvenlik risklerine karşı mutlaka teknik yönden uygun şekilde kurulumunun ve kullanımının gerçekleştirilmesi çok önemlidir. Bulunduğu ortam koşullarının dahi güvenli kullanımı açısından hassas önem taşıdığı kombilerde baca pozisyonu ve özellikleri çok büyük bir önem taşımaktadır. Kombinizin kurulumu aşamasında bacası ile ilgili işlemlerin kılavuzunda tavsiye edildiği şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bazı özel durumlarda kombi baca uzatma işlemi gereklilikleri olabilir ki bu durumda Sultanbeyli Arçelik Servisi teknikerlerinden destek talep edilmelidir.

Kombi Baca Uzatma Yapılabilir Mi?

Kombilerin sağlıklı ve güvenli kullanımı için mutlaka dış cepheye yakın bir konumda kurulumunun gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kombi proje onayının alınabilmesi için dahi mutlaka pozisyonunun doğru belirlenmesi büyük bir önem taşımaktadır. Ancak bazı mimari gereklilikler dolayısıyla kombinin bileşenleriyle ilgili standart kriterlerin dışına çıkılması gerekliliği doğabilmektedir. Bu kapsamda Acıbadem Baymak kombi Servisi uzman teknikerleri tarafından yine teknik gerekliliklere ve kriterlere uygun olarak kombi bacasında uzatma işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Kombi Baca Uzatma Nasıl Yapılır?

Kombinin sağlıklı bir şekilde atık gazı dışarıya atabilmesi ve sağlıklı bir şekilde hava sirkülasyonunun sağlanabilmesi için doğru konumlandırılması gerekir. Bunun için baca bağlantısının sorunsuz şekilde gerçekleştirilmesi de gerekir. Kombinin baca bağlantısının yapılması esnasında özel durumlarda standart uzunluğun üzerine çıkılması gerekebilir. Bu durumda Maltepe Demirdöküm kombi Servisi uzman teknikerleri tarafından kombinin bacası için uzatma işlemi gerçekleştirilebilir. Bu uzatma işlemleri borunun uzatılması ile birlikte ilave dirsek eklenmesi şeklinde de gerçekleştirilebilmektedir.

Kombi baca uzatma işlemlerinin güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi ve kullanım esnasında güvenlik risklerine neden olunmaması açısından mümkün mertebe “T” ve “dirsek” boru kullanımı gerçekleştirilmemesi önerilmektedir. Bu kapsamda da kombilerde en güvenli kullanım için belirlenmiş olan yatay boru uzunluğunun en fazla 1 metre düzeyinde olması önerilir. Bununla birlikte kombi bacasının gerçekleştirildiği bağlantısının mutlaka iyi çekim performansına sahip olması konusunda dikkatli olunması gerekmektedir. Bu şekilde hem güvenli, hem performanslı hem de uzun ömürlü bir kombi kullanımının her ortamda gerçekleştirilebilmesi sağlanabilmektedir.

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir