LCW protesto edildi: 'Kadınlar ve LGBTİ+'lar olarak tüm renklerimizle buradayız'

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

İZMİR – İzmir’de Kadın Savunma Ağı’nın çağrısıyla bir araya gelen kadınlar, gökkuşağı renklerini yasaklayan LCW’nin LGBTİ+ karşıtı tutumunu protesto etti.

Karşıyaka Çarşı’da bulunan LCW şubesi önünde toplanan kadınlar, mağazanın girişine boyalarla gökkuşağı çizdi. Sık sık “Vardık, varız, var olacağız”, “Nefrete inat yaşasın hayat” ve “Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz” sloganları atan kadınların eylemine çevrede bulunanlar da alkışlarla destek verdi.

Kadınlar adına açıklama yapan Kadın Savunma Ağı’ndan Gizem Coşkun, “Biz kadınlar Türkiye’de dünyada özgürlük ve eşitlik için mücadele ediyoruz. Kadınlar olarak, LGBTİ+’lar olarak buradayız. Tüm renklerimizle hayatın her alanında varız. Emeğimizi inkar edenlere karşı, LGBTİ+’ları inkar edenlere karşı tüm renklerimizle buradayız” dedi.

“LCW gökkuşağı renklerini yasaklamış, Sanayi Bakanı Mustafa Varank da LCW’yi tebrik etmiştir. Biz kadınlar bunu protesto ediyoruz.” diyen Coşkun, “Irkçılığınıza, ayrımcılığınıza eşitsizliğinize karşı buradayız. Gökkuşağından moru koparamazsınız. Mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz” şeklide konuştu.

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/lcw-protesto-edildi-kadinlar-ve-lgbtilar-olarak-tum-renklerimizle-buradayiz-haber-1584119

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir