TGS Ankara Şube Başkanı Sibel Hürtaş'ın Meclis'e girişi yasaklandı

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Ankara Şube Başkanı, gazeteci Sibel Hürtaş, sansür yasası olarak bilinen kanun teklifini izlemek için bugün de TBMM’ye gitti. Ancak nizamiyedeki giriş noktasında polisler Meclis’e girişinin yasaklandığı bilgisini verdi.

TGS Ankara Şubesi de Twitter hesabından paylaşım yaparak gelişmeyi duyurdu. TGS’nin mesajı şöyle:

“TGS Ankara Şube Başkanı Sibel Hürtaş’ın, sansür yasasının görüşmelerini takip etmek amacıyla gittiği Meclis’e girişi yasaklandı. Sansür yasası çıkmadan yasaklar başladı. Susmayacağız.”

CHP’Lİ ALTAY: HERKES AKLINI BAŞINA ALSIN

Gazeteci Sibel Hürtaş’a getirilen TBMM yasağı Meclis Genel Kurulu’nun bugünkü birleşiminde de gündeme geldi. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay uygulamayı eleştirerek şunları söyledi: 

“Yasa çıkmadan yasanın uygulamasına Meclis Başkanlığımız başlamış öyle görülüyor. Türkiye Gazeteciler Sendikası Ankara Şube Başkanı ve parlamento muhabiri Sibel Hürtaş’ın Genel Kurul basın bölümüne alınmasına bir yasak gelmiş. Bunu neyle izah edecek Meclis Başkanlığı bilmiyorum. Ama bu doğru değil, kabul edilemez. Basın hürdür sansür edilemez ilkesine çok aykırı. Ayrıca gazetecilerin görevini yapmasını engellemekte Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’nın işi değil. Herkes aklını başına alsın, ben karar veririm olur mantığıyla devlet idare edilmez.”

Hürtaş dün TBMM’ye gelerek sansür yasası görüşmelerini takip etmişti. Hürtaş, basın locasında bir grup gazeteci ile birlikte siyah maske takarak Genel Kurul çalışmalarını izlemişti. (HABER MERKEZİ)

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/tgs-ankara-sube-baskani-hurtasin-meclise-girisi-yasaklandi-haber-1584648

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir