Visionox Ekrana Gömülü Kamera Teknolojisi Seri Üretime Hazır

Akıllı telefon üreticileri yıllardır ön taraftaki özçekim kamerasını bir yerlere koyarak tam ekran deneyimine sahip cihazlar sunmaya çalışıyor. Bu konuda pop-up, çentik ve delik çözümlerini şimdiye kadar birçok modelde gördük. Ancak kullanıcıların asıl görmek istediği teknoloji, ekrana gömülü kamera tasarımıdır. Bu konuda Visionox, ekrana gömülü kamera teknolojisi için seri üretime hazır olduklarını belirtti.

Son zamanlarda ekran içi kamera teknolojisine olan beklenti ve ilgi gittikçe artmaktadır. Bu nedenle şirketler de bu alandaki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Xiaomi gibi farklı markaların bu teknoloji üzerinde çalıştığını bilsek de henüz ticari bir ürün tanıtılmış değil.

Visionox isimli Çinli marka OLED paneller üzerine çalışmalar yürüten ve doğrultuda ürünler sunan bir şirkettir. Şimdi ise ekrana gömülü kameraya sahip OLED panellerin seri üretimine geçmeye hazır olduklarını tüm akıllı telefon üreticilerine ilan ettiler. Bu duyurudan sonra çeşitli üreticilerin Visionox ile çalışarak bu teknolojiye sahip akıllı telefon modellerini piyasaya sürmelerini bekleyebiliriz.

Daha önceden bu teknolojide sağlam bir kamera performansı sunmak konusunda çeşitli sorunlar ortaya çıkmıştı. Ekran panelinin tamamen şeffaf olamaması çekilen fotoğraf ve videoların kalitesinde büyük oranda etkili oluyordu. Ancak Visionox, şeffaf bir OLED panel teknolojisi geliştirerek görüntü kalitesi ve fotoğraf performansı konusunda dengeli bir sonuç elde etmeyi başardı. Bu teknoloji şüphesiz tüm popüler akıllı telefon üreticilerinin dikkatini üzerine çekecektir.

Birçok akıllı telefon üreticisinin bu teknolojiye sahip ürünleri 2020 itibariyle piyasaya süreceği söylenmişti. Ancak Oppo gibi bazı şirketlerin bu teknolojiyi kendi prototip cihazlarında görsek de henüz piyasaya bu teknolojiyi sürdüklerine şahit olamadık. Bazı söylentiler Huawei Mate 40 serisinin bu teknolojiye sahip olacağını iddia etmişti ancak kısa süre önce ortaya çıkan bir rapor bu bilginin doğru olmadığını ileri sürdü.

“Visionox Ekrana Gömülü Kamera Teknolojisi Seri Üretime Hazır” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir