Bayburt’ta örtü yangını

Dikkat! bu haber “İstiklal” ajansından çekilerek otomatik olarak turuncugundem.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
TuruncuGündem gazete veya bir ajans değildir!

 Bayburt merkez köylerinden olan Gökçeli ve Uğurgeldi köyleri arasında kalan dağlık alanda örtü yangını meydana geldi. Yangında 50 dekarlık alan zarar gördü.

 

Dağlık alanda bulunan kuru otlar ise yanarak küle döndü. Dumanların yükseldiğini gören köy sakinleri durumu itfaiyeye bildirdiler.

Yangına olay yerine gelen itfaiye, jandarma, AFAD ve Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı ekiplerce müdahale edildi. Yangın 3 saat süren çabalar sonucunda söndürüldü. Soğutma çalışmalarının yapılmasının ardından ekipler yangın bölgesinden ayrıldı.

 

Kaynak :
https://www.istiklal.com.tr/haber/bayburtta-ortu-yangini/715995

By Cüneyt

Kitap okumayı çok seven, internet dünyasına hapsolmuş, sıkıcı günlerinde doğa yürüyüşlerine katılmayı hobi edinmiş biriyim. Kamp hayatını çok severim. Sıcak kahvem ve çadırım olduktan sonra her alanda kalabilir ve internet hayatımı sürdürebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir